Home
ROOTKlikni pro nejčerstvější zprávy
Novinky.czKlikni pro nejčerstvější zprávy
CD-R serverKlikni pro nejčerstvější zprávy
English version
Kodovani cestiny
Základní informace
Registrace shareware
Ceník registrací
Ceník registrací
Zajímavé odkazy
Aktuální kursy
Vyhledávání
Kontakt
Help/FAQ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY:

Viry vs. administrátoři: co je horší?

Windows Commander: Okna jsou zakázána!

Keyboard Layout Manager: zkroťte svou klávesnici

Connection Meter: Jak ušetřit za telefon?

Norton AntiVirus 2000: Má váš počítač ochranu?

BlackBoxII: Hlídací pes pro váš počítač

Přehled nejčtenějších článků najdete na hlavní stránce!

TOPlist ICQ
Kvalitu hledejte na stránkách s logem ... Udělejte si radost v Atelieru Kavka

Dejme šanci dětem
\"Sbírejte

Tyto stránky jsou optimalizovány pro Netscape Communicator verze 4.x, rozlišení 800x600 a vyšší. Zda budou vypadat stejně i v Internet Exploreru záleží jen na společnosti Microsoft. Podrobnější informace o problémech s kompatibilitou najdete v sekci Help/FAQ.

This site is best viewed with Netscape Communicator. Download Netscape Now!



NERO Burning ROM: nejlepší program pro výrobu CD?

(30/07/1999, David Baierle)

Antický císař Lucius Domitius Ahenobarbus, zvaný Nero, má špatnou pověst: bývá označován za jednu z nejhorších zrůd lidských dějin. Samozřejmě je již dávno po smrti, avšak se jménem Nero se můžete setkat i dnes. Jmenuje se tak např. i jeden z vynikajících programů pro vypalování CD.

     Instalace programu je zcela bezproblémová. Po jeho spuštění je zobrazeno okno, v jehož levé části je nutné zvolit typ CD, které chcete vyrobit. K dispozici je CD-ROM ISO (klasický formát CD), CD-ROM Boot (klasický CD-ROM s možností bootování), Hybrid (ISO + Macintosh HFS), UDF (pro zápis na DVD disky), ISO+UDF (kombinace ISO a UDF), Audio-CD, binární kopie jiného CD nebo Mixed Mode CD (kombinace datového a audio CD). V pravé části je umístěna konfigurace disku (její obsah se mění v závislosti na zvoleném typu).



     Po konfiguraci (kdykoli se k ní můžete vrátit) stačí stisknout tlačítko New. Obrazovka je nyní rozdělena na dvě části. Na pravé staně je k dispozici struktura a obsah jednoho či více zdrojových disků. Pomocí myši stačí označit požadované soubory a přetáhnout je do levé části, ve která je zobrazen obsah vyráběného CD. Zde jsem narazil na jednu poměrně nepříjemnou věc: program neumožňuje jak ve zdrojovém, tak i v cílovém okně soubory dodatečně přejmenovat. Na disku tedy musí být uloženy pod stejným názvem, pod jakým budou uloženy i na CD a pokud vám pojmenování z nějakého důvodu nevyhovuje, nezbývá než použít nějaký externí souborový manager, což může být někdy dost nepříjemné.



     Nedá mi, abych se nezmínil o zajímavých vlastnostech programu využitelných při výrobě vlastních audio CD. Zdrojová data mohou být ve formátu WAV nebo dokonce MP3, jednotlivé stopy nebo jejich výběr lze ihned přehrát. I když možnosti vlastních konfigurací nejsou tak rozsáhlé, jako např. u programu CDRWIN při použití cuesheetu, přesto NERO disponuje několika užitečnými prvky, jejichž konfigurace je navíc velmi jednoduchá. V konfiguraci spojené s každým jednotlivým zdrojovým souborem např. lze individuálně nastavit délku mezery (0-1000 sekund) s přesností na jednotlivé rámce (1/75 sekundy). Je též možné definovat, v jakém časovém rozsahu se zdrojový soubor použije, např. vynechat 5 sekund na začátku a 10 sekund na konci. K dispozici je i možnost definice pomocných indexů s pomocí osciloskopického zobrazení průběhu audiosignálu. Je zde i celá řada filtrů a efektů, např. konverze signálu na mono nebo rozšíření stereobáze, fade-in, fade-out či ekvalizér, k dispozici je i možnost okamžitého náhledu. U každé stopy je samozřejmě možné definovat textové informace (název skladby, interpretr) pro funci CD-Text, v případě použití MP3 jsou tyto informace importovány ze zdrojového souboru, samozřejmě s možností dodatečných úprav.



     NERO samozřejmě zvládá všechny základní funkce, která jsou u takovýchto programů obvyklé. Podporuje všechny datové formáty i různé souborové systémy (neumí však samostatně vyrobit CD pro Macintosh bez příslušného hardware, jako např. CDEveryWhere). Umí vyrábět i zpracovávat diskové obrazy včetně importu obrazů vytvořených jinými programy (!), bez větších problémů s ním vyrobíte bootovatelné CD. Podporuje takřka všechny běžně dostupné mechaniky a v každé nové verzi se jejich počet zvyšuje. Je obdivuhodně stabilní, což je možná dáno tím, že jej vytváří německá firma a Němci jsou, jak je všeobecně známo, blaze i neblaze proslavení svou precizností. Především z těchto i z mnoha jiných důvodů tento program mohu každému doporučit, přinejmenším alespoň k vyzkoušení. Možná budete překvapeni, že existují i daleko lepší programy, než ten, který jste dostali ke své vypalovačce.

     Na závěr musím podotknout, že tento program skutečně považuji za jeden z nejlepších. Kromě jeho vlastností též kladně hodnotím i fakt, že je velmi spolehlivý a že je to prakticky jediný program, který naprosto bezvadně pracuje s mojí vypalovačkou HP SureStore 6020. Zatímco při používání jiných programů jsem měl téměř vždy nějaké potíže, při použití NERO jsem zatím nezkazil jediný disk.

Tisknout článekZaslat článek e-mailemNapsat autorovi článku

Relevantní odkazy:


 

Home ] [ English version ] [ Kodovani cestiny ] [ Základní informace ] [ Kontakt ] [ Aktuální kursy ] [ Ceník ] [ Registrace shareware ] [ Odkazy ] [ Vyhledávání ]

Počet žádostí o tuto stránku od 11/04/1999 celkem: 1362231, z toho dnes: 14,
naposledy: 24/11/2024 v 03:10:56 z adresy ec2-3-145-50-71.us-east-2.compute.amazonaws.com

Náměty a připomínky zasílejte na adresu webmaster@shareware.cz

Navigator

ISSN 1213-3647 • Copyright © 1999-2024, LANtaNet s.r.o. & BAID Software • All rights reserved.